بیانیه دبیرخانه ادیان توحیدی در محکومیت توهین به مقدسات دینی در سوریه

 

ادیان الهی و آسمانی، بر پایه مبانی نورانی و قدسی خویش، همواره جامعه بشری را از فرو غلتیدن در منجلاب جهالت‌ها و افراط و تفریط‌ها (طاغوت درون) و گردن نهادن به قید و بند مستکبران و متجاوزان به حقوق و کرامت انسان‌ها (طاغوت بیرون) بر حذر داشته و به اعتدال و میانه‌روی و عدالت‌ورزی و ستم‌ستیزی فرا خوانده‌اند.

کسانی که حسابگرانه و متعمدانه به فعالیت‌های ضد دینی مشغول‌اند وظاهرگرایانی که به نام دین به انجام اعمال هتاکانه می‌پردازند، دو سر یک طیفند که اصل دین را هدف گرفته‌اند.
انجام رفتارهای افراطی به نام دین و بد نام کردن ساحت قدسی ادیان کار امروز و دیروز و ویژة این یا آن دین نیست و مع‌الاسف هر از گاهی رخ می‌نماید.اهانت به مقدسات مسلمانان در سوریه، به ویژه توهین به آرامگاه حجر بن عدی تازه‌ترین اقدام در این راستاست. این حرکات زشت و اهانت‌آمیز، هم‌جهت با فعالیت‌های حسابگرانة ضد دینی در جوامع بشری است که برای آلوده ساختن ساحت نورانی ادیان تدارک دیده شده و سوگمندانه برخی از ظاهر گرایان و حتی عالمان دینی و فرق مذهبی را نیز در دام فریب دشمنان و مخالفان ادیان الهی گرفتار کرده است.
دبیرخانه ادیان توحیدی هشدار می‌دهد که این قبیل اعمال، آتش فرقه گرایی و تفرق را در میان جوامع دینی می‌افروزد و به توحید کلمه که جهت‌نمای اصلی دین داران در سراسر جهان است آسیب می‌رساند.
دبیرخانه، هم صدا با جامعه مومنان، هرگونه اهانت به مقدسات ادیان و نمادهای قدسی جوامع دینی را محکوم و از اعمال شنیع و اهانت آمیز اخیر در سوریه ابراز تنفر و تأسف می‌نماید و مصرانه از نهادهای مسئول بین‌المللی و نیز مراکز و عالمان دینی می‌خواهد به مسئولیت خطیر خود در این زمینه عمل کنند و برای پیشگیری از تکرار این‌گونه مسایل چاره‌اندیشی نمایند.

 
دبیرخانه ادیان توحیدی
1392/2/17

گفتار رهبري

....

. . . .

آمار بازدید

امروز - الیوم - Today0
دیروز - أمس - Yesterday0
هفته - أسبوع - Week0
ماه - شهر - Month103
کل - جمیع - All140856

حاضرین در سایت

ما 11 مهمان آنلاین داریم