مجموعه پنج جلدی مقالات ششمین همایش بین المللی ادیان توحیدی رونمایی شد

مجموعه پنج جلدی مقالات ششمین همایش بین المللی ادیان توحیدی منتشره شده در دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان با حضور علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در هفتمین همایش بین المللی ادیان توحیدی رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین محمد قطبی رییس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان با اعلام این خبر گفت: در این همایش مجموعه مقاله های ششمین همایش بین المللی ادیان توحیدی با موضوع محوری ادیان توحیدی و مسائل دینی جهان معاصر با رویکرد فرهنگی در قالب پنج جلد با حضور علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی رونمایی شد.

وی گفت: اصفهان در پیشینهٔ تاریخی خویش، سکونت‌گاه پیروان ادیان الهی و آسمانی (زرتشت، یهود، مسیحیّت و اسلام) بوده است و اکنون نیز افزون بر مزیت‌ها و برجستگی های فراوان اقلیمی، گردشگری، فرهنگی، اقتصادی و هنری این شهر آسمانی را به شهری بین الادیانی بدل ساخته و مزیتی دیگر را بر مزایای پرشمار آن افزوده اند.

حجت الاسلام و المسلمین قطبی در بخش دیگری از صحبت های خود اظهار داشت: ششمین همایش بین‌المللی ادیان توحیدی با موضوع محوری ادیان توحیدی و مسائل دینی جهان معاصر، با رویکرد فرهنگی در روزهای 15 و 16بهمن 1393 با حضور سران و هیئت های نمایندگی رسمی ادیان توحیدی و شرکت کنندگان داخلی و خارجی برگزار شد.

وی ادامه داد: در این چارچوب از مجموع 206 مقالهٔ ارسالی و پس از ارزیابی نهایی، تعداد 99مقاله در قالب پنج مجلد با عناوین: 1- مفهوم‌شناسی و مطالعات نظری؛ 2- مطالعات تطبیقی؛ 3- مطالعات حقوقی؛ 4- مناسبات و کارکردها؛ 5- فرصت‌ها و چالش‌ها با همت و تلاش ادارهٔ نشر پژوهشکده مطالعات اسلامی اصفهان دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، شعبه اصفهان آماده و تقدیم محضر دانشوران و علاقه‌مندان شد.

لازم به ذکر است هفتمین همایش بین المللی ادیان توحیدی 8 بهمن ماه 94 با محوریت موضوع هم دلی و همزبانی در نفی خشونت و افراطی گرایی از ساعت 8 صبح در هتل آسمان برگزار شد.

 

 

 

 

گفتار رهبري

....

. . . .

آمار بازدید

امروز - الیوم - Today0
دیروز - أمس - Yesterday0
هفته - أسبوع - Week0
ماه - شهر - Month103
کل - جمیع - All140856

حاضرین در سایت

ما 3 مهمان آنلاین داریم